بیانیه استراتژیک

چشم‌انداز، ماموریت، هدف کلیدی

هدف کلیدی

خلق ارزش مشترک اجتماعی - اقتصادی برای تمامی ذینفعان

ماموریت

تسهیل‌گری در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و بهبود زندگی مردم از طریق هم‌افزایی و توسعه همکاریهای متقابل سمن‌ها و شرکتهای نوپا با یکدیگر، و با سایر ذینفعان

چشم‌انداز

برگزاری جشنواره در نهایت منجر به ایجاد سازوکارهای اجرایی و موثر همکاری بین سمن‌ها، شرکتهای نوپا و دیگر ذینفعان و مهیا شدن بستر لازم برای خلق و تداوم ارزشهای مشترک اجتماعی –اقتصادی بین تمام ذینفعان خواهد شد.

چرا جشنواره نیکی؟

خلق ارزش مشترک اقتصادی – اجتماعی

«خلق ارزش مشترک اقتصادی - اجتماعی» یا Creating Shares (Social & Economical) Value یا CSV موضوعی در مرز دانش جهانی است که بسیار موثرتر از «مسیٔولیت اجتماعی سازمانی» و دیگر روش‌های موجود منافع مشترک اقتصادی و اجتماعی برای سازمان و سایر ذینفعان آن از جمله جامعه، محیط زیست و حاکمیت ایجاد می‌کند. جهت فرهنگ‌سازی در این زمینه درصدد هستیم تا از طریق عناصر اصلی اکوسیستم کارآفرینی در حوزه‌های اجتماعی و اقتصادی اقدام کنیم.

هدف غایی برگزاری جشنواره حاضر با اهداف عملیاتی و برنامه‌های پیشرو در موقعیت زمانی و مکانی استثنایی حال حاضر؛ توسعه سمن‌ها از طریق شرکت‌های نوپا و بالعکس توسعه شرکت‌های نوپا از طریق شناخت بازار سمن‌ها و رفع نیاز آن‌ها است. چه بسا با معرفی متقابل سمن‌ها و شرکت‌های نوپا و گسترش همکاری بین آن‌ها و سازمان‌ها و نهادهای مرتبط دیگر بتوان پتانسیلی مضاعف برای هر دو اکوسیستم فوق‌الاشاره در ایران و منطقه فراهم و همزمان با برنامه‌ریزی برای کاهش آسیب‌های اجتماعی، امکان توسعه شرکت‌های نوپا را مهیا ساخت.

اطمینان داریم این گام که با همکاری و مشارکت نهادهای اجرایی، حاکمیتی، دانشگاهی و رسانه‌ای برداشته می‌شود سهم مهمی در تحقق آرمان‌های اجتماعی- اقتصادی کشور برداشته و امیدواریم این مسیر به بالندگی بیشتر سازمان‌های مردم نهاد و شرکت‌های نوپا و توسعه و آبادانی ایران عزیز بیانجامد.

اهداف

ملاک اندازه‌گیری موفقیت این رویداد
سمن‌ها و استارتاپ‌ها

آشنایی متقابل سمن‌ها و شرکت‌های نوپا با ماهیت، ساختار و محتوای سازمانی یکدیگرو قابلیت‌های یکدیگر برای استفاده از فرصت‌ها و رفع چالش‌های همکاری

آشنایی با خلق ارزش مشترک

آشنایی سازمان‌ها با پارادایم جدید «خلق ارزش مشترک اقتصادی – اجتماعی» و سازوکارهای اجرایی آن در کنار «مسئولیت اجتماعی سازمانی» و سایر روش‌های هزینه‌محور.

ارتباطات

تسهیل ارتباطات داخلی و بین‌المللی برای سمن‌ها و شرکت‌های نوپا

بانک اطلاعات

ایجاد بانک اطلاعات پایه افراد حقیقی و حقوقی فعال در سمن‌ها و شرکت‌های نوپا و قابلیت‌های آنان

آموزش سمن‌ها

آشنایی سمن‌ها با تجربه، دانش و ابزار روز برای مدیریت موثرتر سازمان‌های خود

طراح و برگزارکننده جشنواره

گروه مشاوران سیناپتک

میزبانان

حامیان برگزاری

مرکز شتابدهی و نوآوری

technovation

پارک فناوری پردیس

park

برگزارکننده‌گان

مشارکت‌های کلیدی

شرکت راینو

مجری نمایشگاه و برنامه‌های حامیان جشنواره

شرکت مشاوره تجارت فراست پارسیان -پرفکت

مجری جشنواره و سازماندهی بخش سمن‌ها

موسسه ویرا

تولید محتوای و سازماندهی بخش استارتاپی کنفرانس، سمینارها و کارگاه‌ها